Ara

2021'de şirketinize başarı getirecek 3 ders

2020 tüm sektörlerde ve her ölçekten işletme için eşi görülmemiş bir yıldı.

CoronaVirus (COVID-19) salgını şirketlerin çalışma şeklini değiştirdi ve işletmeniz buna göre uyum sağlamak zorunda kaldı. Bu süre boyunca, işletmeniz büyük olasılıkla operasyonlarını anında yeniden başlatma becerisi hakkında bilgi edinmiş ve 2021 yılında operasyonlarını büyütmek için kullanabileceği diğer birçok önemli özet bilgiyi de öğrenmiştir.


İşletmelerin 2020'den öğrendiği üç derse bakalım.


  • 1: Proaktif Olmak Fayda Sağlar


COVID-19 salgını haber vermeden işletmeleri vurdu ve dünya genelindeki şirketler de bu sonuçları yaşamaya devam ediyor. Salgının ne zaman sona ereceğini söylemeye gerek yok, ancak bu zorlu dönemde çalışanlarını güvende tutma çabalarında proaktif kalan şirketler krizi aşmak için iyi donanımlı durumda.


Salgın hastalıkları ve dünya ekonomisi üzerindeki etkileri hakkında güncel bilgilere sahip olmaya devam edin. Şirketiniz, çalışanlarını COVID-19'in yayılmasına karşı korumak için proaktif olabilir. Bu sayede, mümkün olduğunca uzaktan çalışabilir, sosyal sıkıntıyı destekleyebilir ve sürekli güvenlik güncelleştirmeleri sağlayabilir. Bunu yaparken, çalışanlarınıza sağlıkları ve refahları konusunda önem verdiğinizi gösterebilir ve onları COVID-19'e karşı korumak için üzerinize düşeni yapabilirsiniz.


  • 2: Güven Bir Farktır - Geliştirici


Salgın saldırının ardından birçok işletme çalışanlarının evden çalışmasına izin vermek için gereken donanıma sahip değildi. Ancak kriz, bu şirketleri operasyonlarını büyük ölçüde değiştirmeye zorladı ve bu noktada uzaktan çalışma "yeni normal" çalışmanın önemli bir parçası haline geldi.


Çalışanlarınızın istedikleri işi yapabilecekleri en iyi şekilde yapabilecekleri konusunda güven duyun. İşlerini iyi yapabilmeleri için işçilere gerekli araçlar, kaynaklar ve destekle güç verin. Böylece, çalışanlarınıza sağlıklı bir iş-yaşam dengesi kurmalarına yardımcı olacak şekilde çalışma esnekliği verebilirsiniz. Ayrıca, çalışanlarınıza güvendiğinizi gösterebilirsiniz. Bu da şirketinizde benzersiz bir üretkenlik elde etmenize yardımcı olabilir.


  • 3.İkinci İş


Salgın hastalıkları şirketleri ve çalışanlarını önceliklerini gözden geçirmeye zorladı. Uzaktan çalışmanın yükselişiyle, çalışanlar evde sevdikleriyle vakit geçirmek için daha fazla fırsata sahipti. Bu arada şirketler de yeni bir zorlukla karşılaştı: Geleneksel ofis ortamları dışında günlük görevler gerçekleştiren işçileri desteklemenin yollarını bulmak.


Çalışanları (hem uzaktan hem de ofis içi) herhangi bir endişe veya soru konusunda ileri gitmeye teşvik edin. Çalışanlara her gün ihtiyaç duydukları desteği verin. Çalışanlarınızla açık iletişim hatları sürdürmeniz halinde, sağlıklı bir iş-yaşam dengesi sağlayabilirler. Sonuç olarak, bu çalışanlar kendilerini ve günlerini iyi hissedebilir ve şirketinizin başarılı olmasına yardımcı olabilir.


3 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
3.png
155x155%20(ortal%C4%B1yor)_edited.png