Ara

Çalışan Yönlendirme Programının Faydaları

2021'te ekibinize yetenek eklemenin en iyi yollarından biri: Çalışan yönlendirme programınızdan yararlanın.

Bu Yıl İşinizi Büyütmek İçin Beş Neden


  • 1:İşe Alım Sürecini Hızlanabilirsiniz


Araştırmalar, yönlendirmeler aracılığıyla işe alınan iş adaylarının kariyer web siteleri aracılığıyla elde edilenlerden %55 daha hızlı geldiğini gösteriyor. Referans programınızdan faydalanarak yetenekli profesyonelleri hızla tanımlayabilir ve ekibinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca, bu yeni işe alımlar sayesinde şirketinizin başarısına hemen katkıda bulunmaya başlayabilirler.


  • 2:Daha İyi Adayları Aday Görebilirsiniz


Bir yönlendirme programı, mevcut personelinizi işletmenizle ilgili pozisyonları dolduracak yetenekleri bulmaya teşvik eder. Bu arada program, farklı roller için mükemmel olduğunu kanıtlayan kaliteli adayları tespit eden personeli de ödüllendiriyor. Sonuç: Bir yönlendirme programı, personelinize ekibinde istedikleri üstün profesyonellerle bağlantı kurma fırsatı sunar. Bu sayede program, şirketinizle hiçbir ilişkisi olmayan adaylardan daha iyi adaylar belirlemenize yardımcı olabilir.


  • 3:İşe Alım Maliyetlerinizi Düşürebilirsiniz


Nitelikli profesyonelleri belirlemek için çeşitli kariyer web sitelerinde ve iş panolarında bir iş yayını yayınlamanız gerekebilir. Ayrıca, sosyal medya ve diğer platformlar aracılığıyla gönderiyi tanıtmanız gerekir. Karşılaştırma olarak, bir yönlendirme programı, iş ilanınızı doğru adaylara tanıtan çalışanları ödüllendirir. Çalışanlarınız, iş ilanınızı yayınlamak ve tanıtmak için ödeme yapmak yerine gönderiyi tanıdıkları adaylarla paylaşabilir. Sonuç olarak, çalışanlarınız yetenekli adaylarla aynı anda bağlantı kurmanıza ve işe alım maliyetlerinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.


  • 4:Çalışan Saklama Düzeylerinizi Arttırma


Bir yönlendirme programı sayesinde çalışanlarınız, işinizi tamamladığına inandıkları adaylarla ilgili ayrıntıları paylaşabilir. Bu adaylar, aile üyeleri, arkadaşlar veya profesyonel sözleşmelerle çalıştıkları için diğerlerinden daha fazla sıra dışı katkı sağlama eğiliminde olabilirler. Bu nedenle, bir yönlendirme programı aracılığıyla işe aldığınız adaylar ne yaptıkları konusunda iyi hissedebilir ve gelecekte şirketinizde uzun süre kalmak isteyebilirler.


  • 5:Kültürüne Uygun Yetenekleri Bulabilirsiniz


Adayın kültürünüze uygun olduğunu değerlendirmek zor olabilir. Ancak, bir başvuru programıyla çalışanlarınız kültürünüzü tamamladığına inandıkları profesyonelleri bulmanıza yardımcı olabilir. Program aynı zamanda kültürünüzde mesh yapmayan profesyonelleri işe alma riskini de en aza indirmeye yardımcı olur. Bu da şirketinizin kısa ve uzun vadeli hedeflerine ulaşma becerisini engelleyebilir.

2 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
3.png
155x155%20(ortal%C4%B1yor)_edited.png