Ara

Evden Ve Tatilde Çalışırken İş Hevesinizi Korumak

Tatil sezonu eğlenceli ve heyecan verici olabilir. Aynı zamanda sezon, özellikle de uzaktaki çalışanlar için zorlayıcı olabilir.

Bu yıl birçok şirket, koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle çalışanların uzaktan çalışmasına izin veriyor. Ancak, tatil hazırlıkları devam etse bile uzaktan çalışanlar günlük görevlere odaklanmalıdır.


Tatillerde uzaktan çalışmak söz konusu olduğunda motivasyonunuzu korumak zor olabilir. Neyse ki tatil sezonu boyunca uzaktan çalışırken motivasyonunuzu korumak için yapabileceğiniz şeyler vardır. Örneğin:


  • 1:Tatil Sezonu Rahatsızlığını Ortadan Kaldırın


Ev çalışma alanınızda tatil dekorasyonlarını sınırlandırın. Tatil süslemeleri, tatilleri aileniz ve arkadaşlarınızla kutlamak için kısa süre içinde hazır olacağınızı hatırlatabilir. Ancak, ev çalışma alanınızda çok fazla tatil dekorasyonu kuruluysa bu süslemeler, iş günü boyunca zihninizin gezinmesine ve üretkenliğinizi aksatabilir.


Ev çalışma alanınızda yalnızca birkaç tatil dekorasyonu ayarlamak yararlı olabilir. Küçük süsler veya diğer küçük tatil süslemeleri, çalışma alanınız için büyük, olağanüstü süslemelere göre daha iyi seçenekler olabilir. Ayrıca, ev çalışma alanınızda tatil ışıkları ve benzer süslemeler kullanmaktan da kaçınabilirsiniz, çünkü bu süslemeler çok parlak veya gürültülü olabilir.


  • 2: Rutin


Bir uzaktan çalışma rutini geliştirdikten sonra buna bağlı kalın. Tatil sezonunda bu rutinden vazgeçiyorsanız günlük görevleri planlandığı gibi tamamlamak zor olabilir. Ayrıca, uzaktan çalışma rutininizden ne kadar uzakta durmanız gerektikçe, tatil sezonundan sonra geri dönmek de o kadar zor olabilir.


Tatil döneminde uzaktan çalışma rutininizin kesintiye uğrayabileceğini düşünüyorsanız, manzaranın değişmesini de düşünebilirsiniz. İş görevlerini tamamlamak için evinizdeki farklı bir noktaya taşınarak kendinizi canlandırılmış hissedebilirsiniz. Hepsinden önemlisi, tatil sezonunda evinizde yeni bir noktadan çalışırken motivasyonunuzu koruyabilirsiniz.


  • 3:Kendinizi Ödüllendirin


Tatil sezonunu iş günü boyunca bile mümkün olduğunca kutlayın. Bunu yapmak için iş molalarınızı tatillerde ziyaret eden aile ve arkadaşlarla vakit geçirmek için kullanabilirsiniz. Dilerseniz sevdiklerinizle birlikte tatil ikramı hazırlayabilir, tatil kartlarını okuyabilir ve bu molalar sırasında diğer tatil aktivitelerinin keyfini çıkarabilirsiniz.


Tatil sezonu yılda yalnızca bir kez gelir, bu nedenle bu sınırlı süreli dönemden en iyi şekilde faydalanmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Gerekirse tatil sezonunda işten ayrılmanızı isteyebilir veya erken kalkabilir ya da iş görevlerini tamamlamak için geç kalabilirsiniz. Böylece, uzaktan çalışırken tatil sezonunu aynı anda anlayabilir ve motivasyonunuzu koruyabilirsiniz.

29 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
3.png
155x155%20(ortal%C4%B1yor)_edited.png