Ara

Kariyerinizin İçin 5 İpucu

2020'nin üzerinde ve 2021'nin yeni bir başlangıcı var, özellikle de kariyerlerinde ilerlemek isteyen iş profesyonelleri için...

Şimdiye kadar elde edilen başarılarınız ne olursa olsun kariyerinizi büyütmek zor olabilir. Ancak kariyer gelişimi yaklaşımınızı geliştiriyorsanız kariyer hedeflerinize ulaşmak için ilerlemeniz gereken büyük adımları atlayabilirsiniz.


2021'de Kariyerinizin İlerlemesi İçin 5 İpucu


  • 1:Organize Edin


Profesyonel yaşamınızı organize edin, böylece başarmak istediğiniz hedefleri ve isteklerinizi gerçekleştirmek için atmanız gereken adımları anlarsınız. Kariyer hedeflerinin, onları takip etmek için ihtiyacınız olacak becerilerin ve sizin için mevcut kariyer planlama araçlarının ve kaynaklarının bir listesini yapın. Ardından, kariyer hedeflerinize ulaşmak için gereken adımları ve bunları tamamlamak için ne kadar zaman alabileceğini belirleyin. Bu noktada, kariyerinizde ilerlemenize yardımcı olacak bir yol haritanız olacak.


  • 2:Becerilerinizi Hazırlayın


Çevrimiçi derslere veya atölyelere kaydolun, sektör sertifikaları kazanın ve yeteneklerinizi sürekli olarak geliştirmek için tüm fırsatların peşinden gidin. Repertuire eklediğiniz her beceri, potansiyel işverenlere karşı öne çıkmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, beceri setiniz istediğiniz rolü en iyi şekilde yerine getirmenize yardımcı olur, bu nedenle olabildiğince çok beceri geliştirmek için elinizden gelen her şeyi yapmaya çalışmalısınız.


  • 3:Profesyonel Ağınızı Büyütün


LinkedIn ve diğer sosyal ağlar üzerinden sektör profesyonelleriyle iletişim kurun.Kendinizi sektör profesyonelleriyle tanıştırıp kariyer hedeflerinize uygun fırsatları belirlemek için yeni bağlantılardan yararlanabilirsiniz.Ayrıca, sektörle ilgili atölyelere ve etkinliklere katılarak profesyonellerle bağlantı kurabilir ve ağınızı daha da geliştirebilirsiniz.


  • 4:Sağlığınızı Yönetin


Sağlıklı bir beslenmeye çalışın.Düzenli olarak egzersiz yapın ve mümkün olduğunca mineraller, besinler ve vitaminlerle dolu gıdalar yiyin.Sağlıklı bir vücut ve zihin, sağlıklı bir kariyere doğru çok fazla ilerleyebilir.Bu nedenle, sağlığınızla ilgileniyorsanız, kendinizi en iyi şekilde hissedeceksiniz.Sonuç olarak, kariyer isteklerinizi yerine getirmek için yaptığınız çabayı sürdürecek donanıma sahip olacaksınız.


  • 5:Sonuçlara Odaklanın


Kariyer hedeflerinize ulaşmaya yaklaşırken ilerlemenizi takip edin.Bu yolda engellerle karşılaşırsanız hedeflerinizi gerektiği şekilde ayarlayın.Unutmayın, başarılı bir kariyer oluşturmak zaman alır.Kursta kalırsanız 2021 ve sonrasında keyif alacağınız bir kariyer geliştirebilirsiniz.


1 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
3.png
155x155%20(ortal%C4%B1yor)_edited.png