Ara

Fazla Mesaide Çalışmanın 3 Yolu

Üçüncü Vardiyada çalışmanın 3 yolu hayatınızı daha iyi hale getirecektir.

Vardiya çalışması birçok zorluk ve fırsat sunar. Birinci veya ikinci vites rolünde zorluklarla karşılaşıyorsanız şimdi üçüncü vitese geçmeyi düşünmek için harika bir zaman olabilir.


Çalışanların Üçüncü Vardiyayı seçmesinin üç nedeni:


  • 1: Esnek Program

Üçüncü vardiya, ebeveynlere küçük çocuklarla ilgilenmeleri, çocuklarını okula götürmeleri veya okuldan çıkarmaları ya da gün boyunca çocuklarıyla çeşitli aktivitelerin tadını çıkarmaları için ekstra zaman kazandırdığı için ebeveynler için genellikle muhteşem bir seçimdir. İsterseniz günlük işlerini yapma, spor salonuna gitme veya gün içinde başka görevler gerçekleştirme esnekliğine sahip olmak istiyorsanız üçüncü vardiya ideal olabilir.


Esnek bir takvimin yanı sıra üçüncü vardiya da hafta boyunca zaman kazanmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, üçüncü vardiya gün içinde diğer zamanlarda olduğundan daha az trafiğin olduğu dönemlerde işe gidip gelmenizi sağlayabilir. Bu da, eğlendiğiniz şeyleri yapmak için daha fazla zaman harcayabileceğiniz ve işe giderken ya da işten giderken daha az zaman harcayabileceğiniz anlamına gelir.


  • 2: Yüksek Ücretler


Hedefiniz mümkün olduğunca çok kazanmak ise üçüncü vardiya bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Üçüncü vardiyalı çalışanlar, geleneksel iş saatleri dışında çalıştıkları için genellikle meslektaşlarından daha fazla kazanırlar. Bu nedenle, faturaları ödemek, paradan tasarruf etmek veya başka finansal hedeflere ulaşmak istiyorsanız üçüncü değişiklik sizin için doğru olabilir.


Buna ek olarak, üçüncü vardiyalı çalışanlar, fazla mesai yapmak için rakiplerinden daha fazla fırsata sahip olabilir. Üçüncü vardiyada fazla mesai avantajından yararlanırsanız kariyer kazancınızı en üst düzeye çıkaracak donanıma sahip olursunuz.


  • 3: Sağlıklı İş-Yaşam Dengesi


İşten sonra yeterli dinlenmek için zorlandığınızı görebilirsiniz. Bu, iş dışında yorgun hissetmenize ve endişe, depresyon, stres ve diğer zihinsel sağlık sorunları riskinizi artırmanıza neden olabilir. Ele alınmadığı takdirde bu sorunlar, önümüzdeki yıllarda fiziksel ve zihinsel sağlığınızı ve refahınızı etkiledikleri noktaya kadar eşkâle edilebilir.


Üçüncü vardiya, iş-yaşam dengenizi geliştirmenize ve zaman içinde sağlıklı bir iş-yaşam dengesi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Üçüncü vardiyayı seçerek, diğer vardiyalarda olduğundan daha rahat çalışabilirsiniz. Üçüncü vardiyaya alıştıkça, üretkenliğinizin arttığını görebilirsiniz. Sonuç olarak, üçüncü vardiya üretkenliğinizi optimize etmenize ve hem işte hem de dışarıda kendinizi harika hissetmenize yardımcı olabilir.


Üçüncü vardiyaya atlamaya hazırsanız kariyer seçeneklerinizi yakından değerlendirmenize yardımcı olur. Ardından, kariyer hedeflerinize uygun bir üçüncü vardiya görevi belirleyebilirsiniz.
9 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
3.png
155x155%20(ortal%C4%B1yor)_edited.png